Laistīšanas sistēmas +37120220869 | Pelddīķi +37128363169 akvaters@inbox.lv

Automātiskās Laistīšanas Sistēmas

h

Pazemes automātiskā laistīšanas sistēma

 
Piemājas dekoratīvajā dārzā, sabiedriskajos parkos vai sporta un atpūtas kompleksos tiek ieguldīti lieli pūliņi un līdzekļi lai uzturētu zālienu, kā arī stādījumus. Taču teritorijas lielo izmēru, laika vai darbinieku trūkuma dēļ, nav iespējams nodrošināt pietiekamu, vienmērīgu un regulāru laistīšanu. Tādēļ  mēs piedāvājam jums risināt šīs problēmas ar automātiskās laistīšanas sistēmas projektēšanu, komplektēšanu un ierīkošanu,  kā  arī  pēcgarantijas apkalpošanu. Mēs ierīkojam lielākās ASV laistīšanas aprīkojuma ražotājfirmas ‘’Hunter’’ aprīkojumu, kurš Latvijas klimatiskajos apstākļos jau daudzu gadu garumā ir apliecinājis savas lieliskās īpašības. Uzstādot laistīšanas sistēmu, jūsu ieguvums būs savlaicīgi un bez jūsu tiešas līdzdalības nepieciešamajā daudzumā, kā arī jūsu noteiktajā laikā aplaistīts mauriņš un stādījumi. Sistēmas izmaksas ir saistītas ar teritorijas konfigurācijas īpatnībām un izmēriem, tādēļ katrs objekts tiek apsekots, projektēts un tāmēts individuāli.

Ierīkošana

Laistīšanas sistēmas ierīkošana un laistīšanas veidi ir atkarīgi no laistāmā objekta, vai tas ir mauriņš, vai stādījumi, to, kā un kas ir jālaista noskaidrojam pēc fakta, apsekojot laistāmo teritoriju.

Laistīšanas var ierīkot jau esošā dārzā, vai dārzā, kas tiek iekārtots paredzot laistīšanas sistēmu – galvenais ir darbu secība.

Apkalpošana, serviss

Pēcgarantijas apkalpošana un serviss tiek nodrošināts visiem mūsu objektiem.

Vasarai sākoties, katra laistīšanas sistēma tiek palaista, pārbaudīta un sagatavota jaunajai sezonai.

Laistāmajai sezonai beidzoties, veicam objektu sagatavošanu ziemas periodam, ar saspiesta gaisa palīdzību-kompresoru tiek izpūsts ūdens no sistēmas – trubām, sprauslām, savienojumiem.

Priekšrocības ierīkojot automātiskās laistīšanas

 

Sistēma ir automatizēta

Ar automātikas palīdzību, savlaicīgi un bez jūsu tiešas līdzdalības nepieciešamajā daudzumā, kā arī jūsu noteiktajā laikā tiek aplaistīts mauriņš un stādījumi.

Nav traucējošu elementu virszemē

Sistēma ir pazemes, tas nozīmē, ka nav redzama – trubas, savienojumi, vadības kabeļi, sprauslas, tas viss ir zem zemes un pilda funkciju, jūsu komfortam.

Ierīkojot laistīšanas sistēmu Jūs zaudējiet raizes un iegūstiet brīvo laiku – Jums nav nepieciešamība izmantot sapiņķerētu šļūteņu labirintus un piemājas veikalā pirktus virszemes laistītājus, kuru klāsts ik pa laikam ir jāpapildina, to švakās kvalitātes dēļ un kurus vēl pašrocīgi ir jāpārvieto, tā lai dārzs tiktu pilnvērtīgi nolaistīts.

Laistīšanas veidi

 

Sprinkleri jeb laistītāji

Visbiežāk izmantotais laistīšanas veids ir laistīšana ar sprinkleriem, jeb laistītājiem.

Sprinklerus visbiežāk izmanto mauriņu, zemu augu nolaistīšanai, to pamatprincips ir noteiktā rādiusā un leņķī nolaistīts laukums.

Laistāmo sprinkleru veidi ir dažādi un to izvietojums atkarīgs no teritorijas konfigurācijas un sarežģītības.

Lielos laukumos, kur nav šķēršļu (ēkas, bruģi u.t.t) tiek lietoti dinamiskie sprinkleri, kuri ir paredzēti lielākam laistāmajam attālumam, savukārt šaurākās un sarežģītākās vietās, tiek izmantoti statiskie sprinkleri, kurus ar speciālām dažādu veidu sprauslām var pielāgot nolaistīt sarežģītākus laukumus, stūrus, šauras malas, tā lai netrāpītu uz celtnēm, bruģiem u.t.t

Kapilārā laistīšanas sistēma

Sakņaugu vai arī augu laistīšanai, kurus drīkst laistīt ar sprinkleriem, bet kuri neatrodas zālāja teritorijā, vai arī kurus ir komplicēti nolaistīt ar sprinkeriem, tiek izmantota kapilārā laistīšanas sistēma.

Tās princips ir noteiktā laikā (atkarīgs no caurules tipa – vidēji 2L stundā) izpilināts ūdens daudzums no punkta, kas atrodas ik pēc noteikta attāluma uz caurules.

Jo ilgāku laiku darbojas šī sistēma, jo lielāku ūdens laukumu punkts izveido ap sevi, tādējādi mitrinot sakņu sistēmu.

Galerija - Laistīšanas sistēmas

 
Atvērt