Laistīšanas sistēmas +37120220869 | Pelddīķi +37128363169 akvaters@inbox.lv

Mākslīgās ūdenstilpnes:

pelddīķi, dekoratīvie dīķi, ugunsdzēsības dīķi, strauti, ūdenskritumi, kaskādes.

Ūdenstilpnes var kalpot kā lielisks papildinājums jūsu dārzam.

Ūdenstilpņu veidi ir dažādi – sākot no maziem piemājas dekoratīviem dīķiem vai pelddīķiem līdz pat industriāliem ugunsdzēsības dīķiem. Ūdenstilpnes iespējams izveidot visdažādākajās formās un dziļumos – sākot no mākslīgi formētiem, līdz pat mūrētiem, baseina tipa.

Aprīkojums

Mūsu firma, kā primāro aprīkojumu ūdenstilpnēm (sūkņi, skimmeri, apgaismojums, dīķa plēve u.c) izmanto Vācu ražotājfirmas ”OASE” aprīkojumu, kurš jau ilgus gadus ir apliecinājis savu kvalitāti un veiktspēju.

Izcenojums

Izcenojums atkarīgs no klienta vēlmēm un ūdenstilpnes veida – izmēra, formas u.t.t , tādēļ katrs projekts tiek aprēķināts individuāli.

Pelddīķis

Multifunkcionāls elements

Pelddīķis pilda gan dekoratīva elementa funkciju – lieliski iederās kopējā dārza dabiskajā ainavā un piešķir tam ”odziņu”, gan arī ir lielisks no praktiskā viedokļa – pilda peldbaseina funkciju.

Lēts ekspluatācijā

Pelddīķa eksplutācijas izmaksas ir stipri zemākas par peldbaseina izmaksām, bet iegūt var praktiski vienu un to pašu efektu, tikai lielākais pluss, ka pelddīķis ir dabisks, bez hlora dozācijām un dažādiem attīrīšanas elementiem.

Iespējams panākt dabīgi dzidru ūdeni

Pelddīķa dzidrums tiek iegūts no mākslīgi radītiem dabas aprites apstākļiem – tiek izveidots filtrācijas laukums, kas ietver sevī augus, ūdens cirkulāciju, ūdens airāciju, šīs lietas sadarbojoties savā starpā veido dabā iekārtotos apstākļus.

Dekoratīvs dīķis

Dekoratīvs pelddīķis visbiežāk tiek ierīkots, kā dārza kopējās ainavas elements, kas papildus dekoratīva elementa funkcijai sniedz iespēju relaksēties pie ūdens.
Dekoratīvs dīķis aizņem maz vietas, parasti ir sekls un to izveidot iespējams visdažādākajās formās.
Papildus dekoratīvam dīķim bieži vien izbūvē strautus, ūdenskritumus, strūklakas, gaismekļus.

Ūdenstilpņu papildus elementi

Ūdenskritumi/Kaskādes

Padara ūdenstilpni dzīvīgāku

Lasīt vairāk

Ūdenskritumi vai Kaskādes – Lieliski papildina ūdenstilpni, piešķirot kustīga, krītoša ūdens efektu, kas padara ūdenstilpni dzīvīgāku, papildus piešķirot svaigumu un jauku krītoša ūdens skaņu, kas patīkami iederās klusuma fonā un ļauj relaksēties.

Strauti

Pilda gan vizuālo gan praktisko funkciju

Lasīt vairāk

Strauta vizuālā funkcija – strauts piešķir telpiskumu un dzīvīgumu ūdenstilpnei, ja ūdenstilpne ir mazs pelddīķis, strauts neaizņemot daudz vietas var vizuāli paplašināt ūdenstilpni.
Strauta apkārtējo reljefu var apstādīt, augi ar laiku apaugot radīs dabā radušos strauta skatu.
Strauta praktiskā funkcija – Notiek ūdens cirkulēšana no ūdenstilpnes pa strautu un atpakaļ ūdenstilpnē, tādā veidā ūdens tiek kustināts, kas savukārt palīdz ūdens tilpnei nesazaļot.
Izbūve – Strautus visideālāk ir izbūvēt uz reljefa, ja tāds teritorijā nav dabīgs, to var izveidot mākslīgi.

Strūklakas/Apgaismojums

Peldošas vai stacionāras, dažādu izmēru strūklakas.
Ūdenstilpņu apgaismojums.

Lasīt vairāk

Strūklakas – Piešķir gan skaistu vizuālo skatu, gan vienlaikus kustina ūdeni, kas savukārt palīdz ūdenstilpnei nesazaļot.
Iespējama arī individuāla nopietnāku strūklaku projektēšana un izbūve.
Apgaismojums – Ļauj izgaismot ūdenstilpnes zemūdens laukumu vai noteiktas ūdenstilpnes vietas – augu zonas, akmeņus, ūdenskritumus/kaskādes, strautus u.c

Galerija - Ūdenstilpnes

Atvērt